Podręczniki kupione, zeszyty podpisane, piórniki pełne kredek i flamastrów…

Powrót do szkoły to ogromne wyzwanie logistyczne dla każdego rodzica. Pierwsze tygodnie upływają pod znakiem organizacji i zakupów. Dla wielu z nas to czas nowych decyzji – co zapakować do szkoły, z czym zrobić kanapki, a może zdrowsze będą sałatki… Wszyscy wiemy, że są dzieci, które chętnie piją samą wodę, ale są takie, które wolą inne napoje. Jako  rodzice chcemy, aby dziecko, również w szkole zdrowo się odżywiało i piło zdrowe napoje. Tu z pomocą może przyjść wiele produktów z naszej oferty.

Szczególnie polecamy dla zabieganych rodziców gotowe produkty, które wystarczy przelać do bidonu:

Sok z brzozy z dziką różą

Sok ten pobierany jest bezpośrednio z pnia brzozy. Nie zawiera barwników i środków konserwujących.

W okresie jesiennym dzika róża stanowi wspaniałe źródło witaminy C, ale też nadaje świetny smak.

Kolejna propozycja to napój na bazie Soku z malin:

Dzieci bardzo lubią smak malin, dla nas to smak dzieciństwa. Warto pamiętać, że maliny wspaniale pomagają w okresie obniżonej odporności. Wielu z nas pije sok z malin cały rok – warto wykorzystać go  do przygotowania zdrowych napojów do szkoły. Już niewielka ilość soku dodana do wody zapewni smak i wartości odżywcze.

Napój na bazie Soku NFC z żurawiny BIO

Sok ten to najwyższej jakości produkt, posiadający Certyfikat BIO, powstały metodą tłoczenia – nie zawiera środków konserwujących, nie dodajemy do niego cukru.

Jest to świetna propozycja dla dzieci, które lubią kwaśny smak. 

Napój przygotowujemy na bazie wody niegazowanej, w proporcjach 50 ml soku na 500 ml objętości bidonu.

Warto pamiętać, że żurawina to świetny antyoksydant, ale też owoc o działaniu antybakteryjnym oraz przeciwgrzybicznym. Zachęcamy, aby przygotowywać napój na bazie żurawiny szczególnie w czasie, kiedy dzieci chodzą na basen. Wielu rodziców martwi się ryzykiem infekcji układu moczowego.  Żurawina od dziesiątków lat wykorzystywana jest do leczenia i zapobiegania takim infekcjom.

Dzięki procesowi pasteryzacji po otwarciu butelki, sok BIO Żurawina nadaje się spożycia jeszcze przez dwa tygodnie. 

Przygotowane w domu napoje – szczególnie te na bazie soków sprzedawanych w szklanych butelkach – to też doskonała lekcja ekologii. Nie wyrzucamy do śmieci setek plastikowych, kupionych w szkole czy po drodze butelek. Wiele sklepów ofertuje wysokiej jakości certyfikowane butelki-bidony, które możemy używać przez wiele lat.

Zapisz się na newsletter!

Informacje o nowościach, promocjach i kodach rabatowych