Cudowna moc brązowego szkła

Brązowe szkło było używane do ochrony wrażliwych substancji, w tym leków już w XIX wieku. W Polsce, pierwsze badania nad wpływem przenikania światła przez szkło opublikowano w „Pamiętniku Farmaceutycznym Krakowskim” w roku 1836.

Wznieśmy zdrowy toast!

Mamy wiele powodów by świętować. Nie zawsze możemy lub chcemy wznieść toast alkoholem. Dlaczego nie zmienić zwyczaju – nasze soki to bezpieczny zamiennik mocnych trunków. Mają niepowtarzalne smaki – zarówno wytrawne jak i słodkie, piękne kolory, ładne butelki. Wspaniale nadają się na zdrowe toasty. Bawmy się kolorami, smakami, użyjmy wymyślnych kieliszków – przejrzyjcie szafki, kredensy – na pewno znajdzie się coś ciekawego. Na zdrowie!

Świąteczny kisiel żurawinowy

Proste i szybkie przepisy, w przedświątecznym zgiełku, są na wagę złota.
Przygotowanie kisielu żurawinowego jest bardzo proste, a po przepis można sięgnąć w każdej chwili. Wystarczy, aby w spiżarni znalazł się Syrop z żurawin i Sok NFC z żurawin – zapewni Wam to spokój i pewność, że ten świąteczny napój przygotujecie bez wysiłku i stresu.

Świąteczne inspiracje…

Gwiazdka to czas radości, spotkań rodzinnych, okazja do obdarowywania. Ten szczególny czas daje nam możliwość dzielenia się, docenienia najbliższych. Czas kiedy możemy pokazać, że dbamy i myślimy o innych. Przygotowanie prezentu to wyraz naszej sympatii – dlatego namawiamy Was nie tylko do tego aby kupić prezent, ale też zadbać o jego przygotowanie.

Glazurowana szynka świąteczna

Pierwsze dni grudnia bezapelacyjnie przenoszą nas w czas magii Świąt. Myślimy o choince, prezentach, świątecznych przepisach. Chcemy Was zachęcić do przetestowania naszego prostego w wykonaniu, ale bardzo efektownego przepisu na pieczoną szynkę.